Zaletą rolety fasadowej jest dobra ochrona przed ostrym słońcem.

Rolety fasadowe zakładane są wewnątrz lub na zewnątrz okna. Roletami fasadowymi można sterować z pomocą napędu elektrycznego, jak również tradycyjnie czyli ręcznie. Zaletą takich rolet jest głównie ochrona przed promieniami słonecznymi, jaką idealnie nam zapewniają.

 

Wnętrze mieszkania dzięki tym roletom robi się zaciemnione a oprócz tego wyciszone przed hałasem z zewnątrz, dlatego też rolety tego rodzaju szczególnie rekomendowane są osobą mieszkających przy ruchliwych drogach. Dodatkowo te rolety są doskonałym zabezpieczeniem przed złodziejami, bo są tak skonstruowane, by były odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zewnętrzne rolety pasują do każdego budynku, zarówno mieszkalnego jak i użytkowego. Fasadowe żaluzje także zapewnią nam ochronę przed słońcem, lecz nie w takim stopniu jak czynią to rolety. Mocowane są one na zewnątrz, wykazują się dużą trwałością oraz są wykonane z nowoczesnych surowców. Żaluzje mamy możliwość w dowolny sposób regulować w celu dopasowania kąta padania promieni słonecznych do pomieszczenia. Niektóre rodzaje żaluzji mają elektryczne napędy dzięki którym sterowanie kilkoma żaluzjami na raz jest możliwe.

 

Rolety i żaluzje w 100 procentach spełniają powierzone im zadania. To czy kupimy rolety czy żaluzje zależy wyłącznie od nas samych. Koszt żaluzji jest dużo większy jednak zdaniem kupujących wyglądają nieco bardziej atrakcyjnie aniżeli rolety. Tak czy inaczej oba te produkty wizualnie jest możliwość dostosować do swoich wymagań tak, by razem z budynkiem dobrze się prezentowały.