Wielu ludzi tyczy się kłopot z prawidłowym spaniem.

Wielu osób tyczy się kłopot z snem. Prócz sytuacji, w których czynniki naturalne zaburzają nam sen, częstym tego powodem jest nie odpowiedni materac, złej jakości poduszka. Na przestrzeni ostatnich lat niewątpliwie o wiele zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych poduszek, są poduszki ortopedyczne. Od paru lat na rynku istnieje możliwość by zakupić poduszki profilowane które noszą również nazwę poduszka szwedzka bądź poduszka medyczna.

Klasyczne poduszki zrobione z puchu, półpuchu czy też pierza, na samym początku, gdy są dopiero co kupione spisują się bardzo dobrze. Niestety podczas użytkowania tracą swoją miękkość, ugniatając się tworzy się z nich zasadniczo taki “naleśnik”. Taka forma na 100% nie jest korzystna dla naszych kręgosłupów. Ortopedyczne poduszki mają dokładnie wyprofilowany kształt, który znakomicie odciąża nadwyrężone mięśnie, dając nam uczucie ukojenia oraz wypoczynku, przy równoczesnym dostosowaniu się do kształtu figury. Co niektóre odmiany poduszek są nasączane specjalnymi olejkami aromatycznymi- coś dla sylwetki oraz coś dla ducha. Często, kiedy rano się budzimy, wydaje się nam, że nie będziemy mogli dźwignąć głowy. Czujemy jak ogromny ból rozrywa nam naszą głowę. Strasznie boli nas szyja oraz barki.

Często ból ciągnie się wzdłuż wzdłuż całego kręgosłupa, aż do nerek. Dlatego warto zastanowić się na zmianą zwykłej poduszki na poduszkę profilowaną. Choć cena nie jest jakoś niska, jestem pewna, iż nasze zdrowie jednak jest najcenniejszym darem.

Więcej: poduszki korekcyjne