W ostatnich latach robienie zakupów w sieciowych marketach stało się prawie że formą rodzinnej rozrywki.

W czasach, w których globalizacja postępuje tak szybko jak szybko zmianie ulega pogoda w ciągu dnia, jednostki nie mają jakiegokolwiek kłopotu z dostępem do międzynarodowych sieciówek. Mieszkając na terenie RP można zakupić dokładnie takie same produkty jak przykładowo mieszkańcy Portugalii (znakomitym przykładem tutaj jest znany sklep “Biedronka”, który wywodzi się właśnie z Portugalii) czy USA (na przykład “Starbucks” czyli ogromna sieć kawiarni, powszechna we wielu państwach, która została założona w USA) .

Ta ogólna dostępność dotyczy zarówno butików z odzieżą, sklepów spożywczych jak i supermarketów w których będziemy mogli znaleźć zarówno ciuchy, artykuły spożywcze oraz przemysłowe jak i sprzęty AGD oraz dodatkowo rozmaite akcesoria gospodarstwa domowego. Z pewnością  supermarkety ułatwiają sporo codziennych zadań- nie musimy podróżować od jednego do drugiego sklepu poszukując pojedynczych asortymentów, od chwili kiedy możemy odszukać je wszystkie w jednym budynku. Cała idea nie dotyczy tylko marketów, ale również popularnych sieci restauracji (jak np Pizza Hut, McDonalds czy KFC) oraz hoteli (Sheraton).  
W ostatnim czasie robienie zakupów w sieciowych marketach stało się prawie rodzinną rozrywką. Zauważyć można to głównie podczas weekendów, kiedy to ludzie całymi rodzinami przychodzą na zakupy. Zasadniczo nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ nie od dziś wiemy, że zakupienie nowych produktów (nawet jeżeli są to wyroby spożywcze), dostarcza znaczną dawkę endorfin, a więc tak zwanych “hormonów szczęścia”. Systematyczne dostarczanie endorfin do organizmu wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, niweluje poziom stresu, oraz sprzyja ogólnej regeneracji ciała. Można więc stwierdzić, że zakupy w gronie rodzinnym to świetny pomysł na ubarwienie codziennych obowiązków.
Z  postępem sieci internetowej, rozwinęła się sama forma reklamy hipermarketów oraz marek. Przykładowo kiedyś jedną z najpopularniejszych form promocji sklepu były jedynie wiszące banery reklamowe albo ulotki. Te ostatnie z upływem czasu przerodziły się w gazetki reklamowe, które współcześnie częstokroć dostępne są na serwisach internetowych danych marketów lub specjalnych w tym celu utworzonych aplikacjach. Na przykład aktualne gazetki promocyjne 24, można znaleźć na stronie www z gazetkami, na oficjalnej stronce albo w sklepie stacjonarnym ( w wersji papierowej).

 

Jednakże niewątpliwie szybszym sposobem zapoznania się z obecnymi gazetkami aniżeli pojechanie do sklepu tradycyjnego jest odszukanie ich w internecie.
W tym celu starczy wpisać właściwe frazy na przykład: ,aktualne gazetki biedronki” w wyszukiwarkę google. Ten sposób jest świetny też na bieżące gazetki innych sklepów.
To o wiele szybszy i znacznie ekonomiczny sposób. Obowiązujące oferty promocyjne przychodzą z wsparciem, kiedy chcemy zaoszczędzić ciut pieniędzy mając gwarancję, że nabywamy nowy pełnowymiarowy wyrób.