W okresie zimowym warto w dodatku natłuszczać skórę.

Sucha cera to taki typ skóry, której zdecydowanie brakuje nawilżenia. Powierzchni takiej skóry brakuje przyjemnej gładkości. zdecydowanie bliżej jest jej do nieregularnej oraz chropowatej skorupki, jaka jest niezbyt przyjemna podczas dotykania. Wyraźnie przesuszone partie skóry potrafią się też łuszczyć. Przeważnie mamy z tym do czynienia na brodzie a także w okolicach skrzydełek nosa. Cerę suchą niezwykle łatwo możemy podrażnić, zatem w takim przypadku wskazane jest korzystanie z bardzo delikatnych oraz badanych pod kątem dermatologicznym preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki polecane właśnie do pielęgnowania skóry suchej, delikatnej a także wrażliwej, z pewnością okażą się w tym przypadku idealnym wyjściem. Należy poszukiwać ich jednak w konkretnych miejscach. Niektóre drogerie posiadają często oddzielne działy z preparatami naturalnymi, jednakże większą ich liczbę istnieje możliwość odszukać przeszukując internet, w sklepach z produktami naturalnymi oraz punktach zielarskich. Szukając środków do pielęgnowania suchej cery, na pewno należy patrzeć na ich składy oraz zwracać na to szczególną uwagę. Powinny być w nich zawarte elementy o działaniu zarówno nawilżającym oraz natłuszczającym, jak i ochronnym.

 

Dobry środek do pielęgnacji cery suchej musi ochraniać ją przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, czyli powinien mieć w swoim składzie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew temu co się mówi tego typu ochronę powinno się zapewnić swojemu ciału nie tylko podczas wakacji, ponieważ mimo tego, że wiosną a także latem to słońce de facto dokucza nam najbardziej a także ma najsilniejsze działanie, to jednak nie można powiedzieć, iż jakimś cudem jesienią czy zimą słońce przestaje oddziaływać na naszą skórę. Nawet jeśli nie odczuwa się tego na co dzieńtrzeba zdawać sobie z tego sprawę. Zbyt duże opalanie skóry nie jest dla niej wskazane. Zwłaszcza właścicielki i posiadacze suchej cery powinni każdego dnia używać preparatów z wysokim filtrem, które gwarantują im bardzo dobrą ochronę przeciw słońcu. Kosmetyki naturalne dla panów coraz częściej uzupełniane są tego typu związkami, ponieważ faceci też przejmują się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym i próbują go cały czas poprawiać. Obecne na rynku kosmetyki przeznaczone do suchej skóry muszą też zabezpieczać naszą skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi a także nie tylko i wyłącznie tymi związanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na mocno wysuszona skórę niedobrze działają również te substancje, które naturalnie obecne są w powietrzu oraz środowisku. Równie kiepskim, a nawet trochę gorszym wpływem na naszą skórę wykazują się wolne rodniki. Należy się przed nimi chronić oraz zmniejszać ich dostęp do skóry, w czym bardzo pomagają naturalne kosmetyki , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina A bądź witamina E oraz witamina C czy też selen bądź cynk.

 

W czasie zimy powinniśmy również w dodatku natłuszczać cerę, ażeby w ten sposób jeszcze mocniej ją zabezpieczyć. Dzięki temu nie będzie ona tak wrażliwa na niszczące działanie mrozu czy silnego wiatru.