Używają je najczęściej osoby aktywne sportowo (uprawiające dyscypliny sportu).

Peptydy zyskują jeszcze wyższą popularność. Używają je najczęściej osoby aktywne sportowo (uprawiające dyscypliny sportu). Bywają też składową dużej liczby środków, np. kremów jak i środków używanych najczęściej w medycynie estetycznej. Peptydy to proteiny mające różnego typu aminokwasy w ich łańcuchu chemicznym. W zależności od sposobu sekwencji tychże aminokwasów peptydy potrafią wykonywać różne funkcje.

Jest więc sporo rodzajów peptydów, a każdy z nich odnajdzie inne zastosowanie. Warto selekcjonować oryginalne peptydy, co nie musi oznaczać iż będą to tanie peptydy.

Szereg korzyści zdrowotnych, jakie niesie ze sobą używanie peptydów:

1. spóźniają procesy starzenia się skóry, bo pobudzają jej komórki w celu wytwarzania kolagenu; u ludzi po 35 roku życia ilość kolagenu zaczyna spadać – z latami nie tylko produkcji nie ulega nowy kolagen, lecz również degradacji ulegają włókna uprzednio istniejącego kolagenu; w wyniku czego peptydy:

* zmniejszają widocznośc niedoskonałości;

* ujędrniają skórę, regenerują ją i zwiększają stopień jej nawodnienia i natłuszczenia;

*chronią przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych;

2. stymulują wzrost włosów, dzięki czemu są gęstsze; polepszają i ich kondycję i je regenerują – włosy są mniej łamliwe;

3. dobrze wpływają na wygląd paznokci – pomniejszają ich podatność na łamliwość i ograniczają rozdwajanie się;

4. wzmacniają mięśnie;

5. wzmagają spalanie tkanki tłuszczowej;

6. regenerują tkanki;

7. redukują poziom stanów zapalnych.

Przy wyborze peptydów należy kierować się zwłaszcza ich typem i ukierunkowaniem – poszczególne proteiny będą dobre przy bardzo różnorodnych problemach.

Autor: tanie peptydy