Toczenie to usunięcie nadmiernej ilości wyrobu z powierzchni zewnętrznych a także wewnętrznych elementów posiadających kształt obrotowych brył.

Frezarka służy do obrabiana różnorakich materiałów, możemy za pomocą frezarki nadać określony kształt, wielkość lub uzyskać odpowiedni stopień chropowatości. Możemy podzielić frezarki na 2 główne kategorie, ze względu na budowę, a oprócz tego na ich przeznaczenie.

Rozbudowane maszyny służące do obróbki drewna głównie wykorzystywane są w zakładach przemysłowych, lecz znajdziemy je również w różnorakich gospodarstwach domowych. Gdy zależy nam na właściwym kształcie drewnianego elementu poddamy go obróbce. Toczenie jest to usuwanie nadmiaru wyrobu z powierzchni zewnętrznych oraz wewnętrznych przedmiotów posiadających kształt brył obrotowych. Dzięki tokarskiemu nożowi możemy dostać kilka rodzajów powierzchni takowych jak przykładowo kuliste, walcowate lub stożkowe. Można też używać kilku noży, nazywa się to wielonożowe toczenie. Ten rodzaj obróbki stosujemy do wałków wielostopniowych. Usługi frezarskie Warszawa z wykorzystaniem innowacyjnych technik umożliwiają precyzyjne nadanie kształtu danemu materiałowi.

Wykańczając swoje gniazdko za pomocą frezowania, będziemy mogli poddać specjalnej obróbce meble z drewna. Jest to dekoracyjne zastosowanie tego narzędzia. Drewno jest miękkim surowcem zatem łatwo poddaje się obróbce skrawaniem. Samodzielnie można podjąć się uzyskaniu stosownego kształtu i wielkości naszych mebli. Profesjonalny sprzęt służący do frezowania możemy nabyć w sklepie z narzędziami. Jeżeli nie posiadamy zdolności stolarskich myślę, że lepiej zaczerpnąć usług frezarskich, tam eksperci z przyjemnością podejmą się spełnienia naszych wymagań.