Takie badanie polega przede wszystkim na wnikliwej obserwacji.

Kierowca to taki zawód, który obciąża nas zarówno emocjonalnie jak i pod względem fizycznym. Będąc kierowcą jesteśmy zmuszeni regularnie wykonywać badania. Testy psychologiczne przewoźników są konieczne w sytuacji, kiedy staramy się o pracę powiązaną z kategorią C. Badania tego typu przewoźnicy muszą ponawiać co pięć lat, a w momencie kiedy ukończą 60 rok życia, co 30 miesięcy.

To badanie polega przede wszystkim na dokładnej obserwacji. Przede wszystkim oceniana jest czujność. Bada się między innymi umiejętność koncentracji, szybkie myślenie, widzenie zmierzchowe czy wrażliwość na różnego typu bodźce. Jeżeli już na badania zjawimy się pod wpływem alkoholu, bądź stan zdrowia niestety nie będzie wskazywał na świetny, specjalista ma prawo odmówić badania oraz wybrać nowy dzień. Przed takimi badaniami należy się wypocząć, najeść się, skorzystać z wc. Podczas takich badań nie powinno nas nic rozpraszać. Takie badanie to nie jest jakiś egzamin. Jeżeli coś jest dla ciebie w pełni nie zrozumiałe, zwyczajnie upewnijmy się, zadając pytania.

Badanie kierowców zabiera zazwyczaj 1 godzinę. Jednakże w końcu czas uzależniony jest od osoby badanej. Bywa tak, że całe badanie powinno się powtórzyć od nowa. Na końcu takiego badania psycholog omawia wynik oraz dodatkowo wydaje adekwatne zaświadczenie psychologiczne.

Więcej: badania psychologiczne kierowców lublin