Taką jedną z wykorzystywanych technik przy posadzkach, jest utwardzanie nawierzchniowe które zwie się DST.

W większych miasteczkach cały czas rozwijają się i otwierają się kolejne przedsiębiorstwa, przy czym poniektóre potrzebują wyłącznie odświeżenia co niektórych elementów, inne z kolei niestety muszą tworzone być od samych podstaw. Bardzo ważnym elementem budynku jest posadzka, która bardzo często powinna wytrzymywać ogromne obciążenia nie tylko mechaniczne, ale też termiczne i chemiczne.

Trwałość nawierzchni posadzki a jej eksploatacja

 

Obecnie na rynku znajduje się całe mnóstwo produktów, jak również profesjonalnych technologii stosowanych do wykończenia płyty posadzkowej. Taką jedną z wykorzystywanych technik przy posadzkach, jest utwardzanie nawierzchniowe które zwie się DST. Aktualnie nowe płyty posadzkowe wykańcza się posadzkami cienkowarstwowymi samo rozlewnymi na przykład stylu PCC. Niezbędna jest co od czasu do czasu renowacja posadzki przemysłowej, ponieważ podczas jej używania, jest ona narażona na większe obciążenie, poprzez co pojawiać się mogą różnego typu skazy które wymagają reperacji.

Beton polerowany jest niewątpliwie jedną z lepszych metod wykonania podłoża, łączącą w sobie wspaniałą estetykę oraz wytrzymałość na pylenie i ścieranie. Metoda ta polega przede wszystkim na obróbce mechanicznej konkretnej powierzchni, różnego typu technikami polerskimi oraz dodatkowo szlifierskimi, i na zastosowaniu profesjonalnej chemii która wzmacnia i impregnuje posadzkę betonową. Nawierzchnia tworzona z betonu polerowanego może być podawana obróbce nie tylko gdy jest świeżo położona, ale także gdy została już zużyta, co przemawia za jej niesamowitą uniwersalnością.

Zobacz więcej: beton polerowany