Symptomów zakwaszenia organizmu jest niesłychanie dużo.

Myślisz o tym żeby zadbać o swoje własne zdrowie? Z pewnością słyszałeś o takim czymś jak zakwaszanie organizmu. Ostatnimi czasy jest to dość modny termin w gronie producentów suplementów diety. Coraz większa ilość ludzi zwraca dużą uwagę na to jak się odżywia, dokłada wszelkich starań by jeść zdrowo, ponieważ ma to ogromny wpływ na samopoczucie oraz zapobiega sporej ilości chorobom. Jeśli do tej pory niezbyt przejmowałeś się tym co spożywasz to swój zdrowy tryb życia koniecznie musisz zacząć od odkwaszenia organizmu.

 

Zanim zaczniesz wyszukiwać sposobów odkwaszania organizmu musisz wiedzieć w jaki sposób powstaje zakwaszenie organizmu. Jest to stan, gdzie dochodzi do pewnych dysfunkcji w równowadze kwasowo-zasadowej. Jego zasadniczą przyczyną jest nieodpowiednia dieta ,która jest złożona z wysoko przetworzonej żywności, dużej ilości nabiału, mięsa, zbóż, a niedoborowa w owoce i warzywa.

Objawów zakwaszenia organizmu jest dużo, bardzo dużo z nich odbierzesz jako niedobory witamin w organizmie.

Aby nie dochodziło do zakwaszenia organizmu, trzeba stosować odpowiednią dietę.

 

Jak rozpocząć odkwaszanie organizmu?

W codziennej diecie muszą znajdować się głównie warzywa zielone. Musisz ograniczyć mięso, gluten oraz nabiał. Ważne jest także to które tłuszcze spożywasz, muszą być one zdrowe, na przykład oliwa z oliwek bądź olej kokosowy. Istotne jest także to co pijemy, powinieneś pić przynajmniej 8 szklanek wody, herbaty ziołowe, a unikać przede wszystkim kawy.

Więcej: Jak odkwasić organizm