Ruszta do obory

Niewątpliwie każdy kto hoduje trzodę chlewną bardzo dobrze wie jak istotne są ruszta betonowe. Znaleźć można też specjalne ruszta do obory dla osób hodujących krowy.

Betonowe ruszta mają multum pozytywów, przede wszystkim:
*użycie wysokiej jakości betonu, zwykle klasy C35/45, który wyróżnia się przesiąkliwością 5% i jest zgodny z normą PN – EN 12390 – 8
*powierzchnią, po której się chodzi jest jednofrakcyjny beton, który posiada optymalną szorstkość
*występuje najwyższa zdolność drenażu, ponieważ w przekroju są specjalne beleczki w kształcie litery T
*ograniczona emisja amoniaku przez wdrożenie najwyższej klasy betonu nienasiąkliwego
*konstrukcja jest dokładnie chroniona przed rdzą poprzez strukturalną ochronę stali z której jest wykonana
*dodatkowa możliwość użycia podrusztowych belek połączonych z rusztami w formie systemu magazynowania ,na przykład gnojowicy w chlewach
Takie ruszty są zazwyczaj produkowane w rozmaitych długościach. Wyróżnia się ruszta betonowe podstawowe a także ruszta przejezdne. Dopuszczalna jest także dokładna konfiguracja powierzchni po której się stąpa.

 

Ruszta do obory są produkowane zgodnie z panującymi przepisami prawnymi i normami zawartymi w UE. Wszystkie wersje są skategoryzowane według obciążenia, poprzez co możliwe jest spełnienie wszelkich wymogów klientów. Możliwe jest kupienie przejazdowych rusztów, po których będą w stanie przejechać maszyny o nacisku nawet 3 ton na oś.
Rozległy wybór dobrych pod względem jakości rusztów betonowych umożliwia osiągnięcie całkowicie suchego oraz środowiska w oborze lub chlewni.