Robiąc remont generalny całego pokoju, kluczową uwagę należy zwrócić na sufit.

Remont w mieszkaniu jest czasochłonny i męczący, dlatego zamiast samodzielnie się za to brać, o wiele lepiej jest zatrudnić sobie do tego fachową ekipę remontową. Przygotowując remont generalny calutkiego pomieszczenia, zasadniczą uwagę powinno się zwrócić na strop podwieszany. Szczególnie jeśli dawno nie był on restaurowany  i ma opłakany stan. Ciekawą myślą tutaj, są na dzień obecny sufity napinane i podwieszane, które może przygotować każda grupa remontowa. To sufity o pobudzającej ciekawość formie, które potrafią mieć niezmiernie różnorodny wystrój. Stropy  podwieszane pozwolą wyrównać wielkość i kształt pomieszczenia i ukryć wszelkiego typu niedoskonałości, jakie z biegiem czasu pojawią się na suficie.

Strop podwieszany tworzy się za pomocą tak zwanych płyt kartonowo gipsowych, specjalnych haków i stelaży. Taki strop powinien być zrobiony starannie. Poprzez to będzie się skutecznie  przedstawiał przez długie lata. Sufit podwieszany lub napinany, oczywiście może posiadać dowolny kształt. Wcale nie powinien być położony na całej powierzchni sufitu. Może zajmować wyłącznie niewielką jego powierzchnię. Bardzo ważnym dodatkiem do tego typu sufitu, jest stosowne podświetlenie. Super w tym wypadku testuje się oświetlenie halogenowe. Można je położyć w różnorakich miejscach na suficie podwieszanym bądź pod nim, co zagwarantuje niezwykle ciekawy efekt końcowy.

Koszt stworzenia tego rodzaju stropu, jest wyjątkowo wieloraki. Zależy od jego rozmiarów i charakterystyki. Czym większych rozmiarów strop, tym zdecydowanie większy koszt, bo zdecydowanie więcej materiałów się do tego zużyje. Warto zainwestować w taki strop, bo wygląda on cieakwie a także modnie.

Autor: http://studio-barrisol.pl/