Remont wnętrz za każdym razem związany jest z bardzo wielką ilością różnych śmieci.

Remont mieszkania zawsze wiąże się z bardzo dużą ilością różnych śmieci. Odpady budowlane w postaci gruzu, opakowań po różnych materiałach, czy też stare meble to wyłącznie część śmieci, za które odpowiedzialny jest właściciel lokalu mieszkalnego. Zatem tuż przed zaczęciem remontu warto pomyśleć co należy z śmieciami uczynić.

W jaki sposób wywozić wszelkie odpady po remoncie?

Najprostszym i skutecznym rozwiązaniem jest specjalny kontener na odpadki. Firmy zajmujące się wywozem oraz utylizacją śmieci z wszelkich remontów oferują specjalne kontenery na gruz, które postawione koło budynku służą do gromadzenia śmieci budowlanych.

Po zapełnieniu pożyczony kontener łącznie z całą zawartością zabierany jest poprzez przedsiębiorstwo wywozowe. Jest to wyśmienite rozwiązanie dla wszelkich jednostek, które nie mają możliwości zorganizowania transportu odpadów z podwórka we własnym zakresie.

Co powinniśmy zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Prócz odpadków budowlanych wielu ludzi decydujących się na remont chce wyrzucić zalegające meble. W tej sytuacji posiadacz posiada prawo wystawienia odpadów na zewnątrz domu, ale tylko w dniu odbioru przedmiotów wielkogabarytowych przez przedsiębiorstwo komunalne. W przeciwnym razie niezbędne jest zorganizowanie transportu umeblowania w swoim zakresie. W przypadku mebli posiadacz może również samodzielnie dostarczyć odpady do siedziby MPGK lub wypożyczyć kontener na zalegające meble. W takiej sytuacji dostawca kontenera zajmuje się jego transportem.

Grzywny za wyrzucanie odpadów

Zarówno bez użyteczne meble, jak również odpady budowlane konieczne muszą być gromadzone i utylizowane w wyznaczonych miejscach. Za pozostawienie śmieci w lesie, czy także na nielegalnym składowisku grozi wysoka kara finansowa.

Źródło: https://newsynowodworskie.pl/20201210368607/remont-to-wcale-nie-klopotliwa-kwestia