Problemy z tarczycą.

Kłopoty z tarczycą, tj. hashimoto, są bardzo częstym utrapieniem dziewczyn. W hashimoto dieta polega przede wszystkim na ograniczeniach pewnych produktów które mogą zaszkodzić chorej a oprócz tego włączeniu do diety chorej takich składników, które będą korzystnie wpływać na hormon tarczycy. Jak dokładnie powinna wyglądać dieta chorej borykającej się z hashimoto?
Zwłaszcza bardzo ważny jest niewątpliwie błonnik. Taka dieta zakłada wręcz dwa razy większą porcję błonnika, aniżeli w diecie osoby zdrowej. Głównym powodem jest spowolniona praca jelit wywołana chorobą. Błonnik nie tylko świetnie wspomaga pracę jelit, ale również eliminuje różnego typu toksyny z ludzkiego organizmu. Bogatym źródłem błonnika są przykładowo produkty z pełnego ziarna, jabłka, banany a także kiełki.
Odpowiednia dieta w hashimoto powinna również zawierać jak najwięcej goitrogenów, korzystnie wpływających na cały układ odpornościowy.
Bo dużo chorych cierpi dodatkowo na nietolerancję laktozy, dieta w hashimoto zaleca uważać właśnie na ten składnik. Lepiej ograniczyć produkty nabiałowe tj. mleko czy białe sery, aby uniknąć przykrych kłopotów z żołądkiem. Jednakże powinny przyjmować inne wyroby zawierające białko, tj. mięso czy jajka.
Dieta w hashimoto zabrania przyjmowania produktów zawierających soję albo gluten.

Autor: dieta w hashimoto