Podologia dziecięca to gałąź medycyny, która zajmuje się kontrolowaniem rozwijania się stopy od wieku dziecięcego, aż do wieku podeszłego.

Choroby tyczące się stóp jeszcze do niedawna były bez odpowiedniej diagnozy lekarskiej. Chorobowo zniszczona skóra, infekcje paznokci to wstydliwy kłopot bardzo wielu osób. By prawidłowo zidentyfikować dolegliwość oraz wykorzystać właściwe kuracje niezbędna jest jak najszybsza wizyta u lekarza podologa. To on oceni etap zaawansowania choroby, i udzieli porad odnoszących się do właściwej dbałości. W wypadku osób, które mają problem z modzelami, czy haluksami, wykona zabieg przywracający zdrowy wygląd skóry stopy.

Podologia dziecięca oraz specjalista podolog – obco brzmiąca nazwa. Podologia dla dzieci to specjalizacja, która zajmuje się oceną rozwoju stopy od dzieciństwa, aż do wieku dorosłego. Dzięki niesamowitej wiedzy specjalistów, rodzice dostają informacje, jak należycie przycinać paznokcie, oraz jak dokonać stosownego zakupu butów, dzięki czemu stopa ich dziecka będzie wzrastała i kształtowała się poprawnie. W sytuacji pociech z jakąś wadą wrodzoną przepisane zostają zabiegi fizjoterapeutyczne, a także rehabilitacja mogą pomóc przywrócić pełną sprawność stóp. Również osoby dotknięte chorobą cukrzycy, z której wynikły komplikacje ukazują się w obrębie tkanki stóp, powinny zasięgnąć konsultacji u lekarza a także poddać się kuracji. Odpowiednia dbałość o skórę dłoni i stóp – krok po kroku.

Bardzo istotnym elementem jest codzienna pielęgnacja. Tyczy się to całego ciała, niemniej jednak bardzo często zapominamy, że nasze dłonie a także stopy wystawiane są na szereg negatywnych czynników. Oddziałuje to zarówno na stan skóry, jak również powstawanie wstydliwych dolegliwości. Brak codziennego nawilżania może prowadzić do wysuszenia skóry tych części ciała. Od tego niedaleko już do następnego etapu rozwoju chorej skóry. Suche pięty tworzą się na skutek niedoboru witaminy A, warto więc po wieczornej kąpieli przeznaczyć moment a także użyć preparatu który odbuduje stopę. Wybieranie odpowiedniego obuwia, które nie stwarza ścisku palców zagwarantuje wygodę użytkowania oraz oczywiście wyeliminuje ewentualne pęcherze, czy późniejsze kłopoty z wrastającymi paznokciami.

Czynniki atmosferyczne, zwłaszcza mróz, prowadzą do wysuszenia skóry. Pozostawienie ich w takie dni bez właściwej ochrony będzie nieprzyjazne, a późniejsza odnowa będzie trwała dłużej. Warto pamiętać więc o rękawiczkach zarówno chroniących przed zmianami atmosferycznymi, jak także w czasie korzystania z chemikaliów. Inne metody dbania o skórę dłoni i stóp. Dużo kuracji będziemy mogli wykonać we własnym zakresie w zaciszu domowym. Kąpiele parafinowe, czy maseczki nawilżające są dostępne w każdej drogerii. Powinno się natomiast czasami wybrać się do profesjonalisty, który dokona dokładnej oceny kondycji naszej skóry.

Mnóstwo kuracji poprawiających stan skóry oferują kliniki podologiczne. Tam pod ścisłym fachowców i dzięki ich ogromnej wiedzy będziemy mogli nawilżyć uszkodzoną skórę dłoni oraz stóp. Zadbane, na pewno odwdzięczą się ładnym wyglądem. Autor:

Więcej: pielęgnacja dłoni i stóp warszawa