Plecaki turystyczne muszą być wykonane z odpornego materiału.

Każda wyprawa w tereny górskie musi być bardzo dobrze przygotowana a także przemyślana. Dotyczy to zarówno weekendowej wycieczki w gronie rodzinnym w niskie i łatwo dostępne pasma górskie, jak również trudniejszych eskapad w Alpy czy Tatry. Powinniśmy nie tylko i wyłącznie dobrze zaplanować trasę a także jej poszczególne etapy, ale też zatroszczyć się o właściwy ekwipunek oraz wyposażenie dla każdego uczestnika wyjazdu. Bardzo istotne są bez wątpienia właściwie dobrane plecaki.

 

Muszą być one wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału, lekkie i pojemne. Jeżeli planujemy nocować u podnóża gór oraz codziennie odbywać wycieczkę, potrafią być one odrobinę mniejsze niż w wypadku wielodniowej trasy obejmującej nocowanie w schroniskach albo pod namiotem, jaki przecież również musimy nieść na własnych plecach. Kolejnym niezbędnym składnikiem wyposażenia są właściwie dopasowane i wygodne podczas chodzenia buty najlepiej nie nowe, ale wypróbowane wcześniej na dłuższych spacerach.

 

W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek na trasie. Nie powinniśmy też zapomnieć o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. W dodatku powinno się zabrać ze sobą kilka sztuk odzieży zmiennej, podstawowe kosmetyki, wodę i kanapki na drogę a ponadto apteczkę. Przydatna będzie też aktualna mapa, telefon z aparatem fotograficznym i krem na słońce. Bardzo dobrze przygotowana wycieczka w tereny górskie zagwarantuje ci jej bezpieczeństwo, a podróżowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.