Pigmenty tego typu które występują w formie proszku.

Dzięki coraz dokładniejszym badaniom w sferze fizyki i chemii, możemy radować się niezwykle trwałymi materiałami budowlanymi i farbami. Nie trzeba ograniczać się do standardowych kolorów, a co interesujące obecnie do naszej dyspozycji dostępny jest także świecący pigment, za sprawą którego możemy w trwały sposób oznaczyć wszystkie przejścia, znaki szczególne, drzwi, które wymagane są poprzez bhp, jednak nie tylko takie użycie przewidziano poprzez producenta.
Pigmenty tego typu występujące w formie proszku, można stosować na wszystkie powierzchnie: metal, mur, drewno, a wręcz szklane włókno. Poprzez to tak naprawdę nie istnieją absolutnie żadne ograniczenia w trakcie ich zastosowania. Jedynie należy za każdym razem pamiętać o użyciu należytego podkładu, żeby nie stało się tak, że cała nasza praca zostanie zniweczona. Warto też wspomnieć, że nakładanie pigmentu odbywa się w standardowy dla malowania sposób – za pomocą wałka, pędzla lub pistoletu malarskiego.
Oczywiście luminescencyjne efekty otrzymujemy w momencie nagłej utraty światła i zapanowania zupełnej (albo prawie zupełnej) ciemności. Takie działanie będzie też doskonałe do pokoiku dziecięcego, strach przed ciemnością jest paraliżujący, a świecące pigmenty będą mogły temu zaradzić.

Zobacz: świecący pigment