Nigdy nie wiemy, co wydarzy się w naszym życiu.

Dom pomocy społecznej, dom seniora albo dom opieki to jednostka, jaka zapewnia całodobową opiekę osobom , które jej wymagają ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Czasami zdarza się tak, że również młodzi ludzie ulegają bardzo trudnym wypadkom, po których są w dużym stopniu niepełnosprawne, natomiast rodzinie osoby, która uległa wypadkowi brak jest profesjonalnego osprzętu lub umiejętności do tego, aby mieć możliwość ciągle być z nią. Jedynym wyjściem okazuje się wtedy umieszczenie chorego w tego typu ośrodku.

 

Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy ludzi w podeszłym wieku, które to miały wylew lub zawał. Zdarza się, że taka choroba przebiega łagodnie i chory błyskawicznie wraca do zdrowia, a zdarza się, że po okresie hospitalizacji wymaga opieki specjalistycznej, której rodzina danej osoby nie może zapewnić. W takiej sytuacji jedyne rozsądne wyjście to umieszczenie poszkodowanego w Dom Seniora. W tego typu placówce mogą wszak mieszkać osoby zarówno młode jak również o wiele starsze. Bowiem nigdy nie wiemy, co wydarzy się w życiu każdego z nas a także jakie będą konsekwencje tych wydarzeń. Na pewno nikt z nas nie chciałby być bardzo chory do końca życia, niemniej jednak na to nie mamy wielkiego wpływu. To właśnie przez to działają tego typu placówki, by najbliższa rodzina osoby, która nagle, niespodziewanie oraz być może bez możliwości poprawy zdrowia zachorowała, mogła mieć zagwarantowaną opiekę, której nie można zagwarantować własnymi siłami.

 

 

Taka decyzja jest bez wątpienia wyjątkowo trudna do podjęcia, ponieważ wszakże ktoś, z kimś mieszkaliśmy pod jednym dachem całe życie, choruje tak poważnie, zaś my nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani odpowiedniego sprzętu do opieki nad tą osobą na poziomie który jest niezbędny. Pracownicy domu opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi na 100% zajmie się naszym bliskim na bardzo wysokim poziomie, ponieważ taka jest główna funkcja i przeznaczenie.