Nasz nowy lokal mieszkalny był 1-dnopoziomowy

Wyprowadziłam się z ukochanym do nowego lokalu mieszkalnego nieomalże miesiąc temu. Nasz świeży dom był jednopoziomowy (ku naszej uciesze bo wynieśliśmy się z blokowiska i mieliśmy dość łażenia schodami). Znajdował się zaraz przy w większości przypadków uczęszczanej drodze. Odznaczał się tym, że był położony na niewielkim wzgórku, co sprawiało, że nasze okna były praktycznie na tym samym poziomie, co trotuar, przez co przechodzień mógłby zajrzeć do mieszkania.

Strasznie mnie a także narzeczonego to irytowało, ponieważ nie mieliśmy żadnej intymności i w każdym momencie się denerwowaliśmy, że nam ktoś spogląda przez okna. Nowoczesny dom, został przez nas zakupiony bez mebli dzięki temu także byliśmy zmuszeni wszytsko kupować samodzielnie oraz zawsze było coś ważniejszego, wiec kupno czegoś co aby przysłoniło nasze okna była za każdym razem na odleglejszy zamysł. Tak zatem nasze okna zostały poprzez ponad miesiąc obłożone kocam, byle żeby jedynie ograniczyć gapiowi przedstawienie, jaki się grał co wieczór u nas w domu. Ważny moment nadszedł, w momencie gdy mój mąż zauważył sąsiada, który mieszkał naprzeciwko nas siedzącego na ławeczce wieczorem oraz wpatrzonego w nasze okno salonowe. Tego było już dla nas za dużo i podjęliśmy decyzję, by przysłonić nasze okna w tydzień, a dobrze już na drugi dzień. W tej samej chwili usiadłam do laptopa a także zaczęłam szukać jakie mam możliwości oraz w czym mogę selekcjonować. Odrzuciłam w tym samym momencie sposobność nabycia firanek, bo nie cieszy mnie perspektywa wychodzenia na drabinkę zdejmowania tego, prania, a następnie ponownego wieszania. Na 1-wszy strzał więc poszły żaluzje rzymskie, które na nieszczęście ale wyrzuciłam, ponieważ mi kojarzyły się ciut z firanami, a także które powinno się by było otrzepywać z kurzu. Poza tym nie podobała mi się ich faktura a także ich wystrój po zawinięciu. Następna moja możliwość padła na żaluzje, pamiętam jednakże, że w naszym rodzinnym lokalu zostały takie i mamunia bardzo marudziła na nie, że się zacinają oraz bardzo osadza się na nich kurz, a a dodatkowo są głośne, jak się je zaciąga. Wpadł mi do głowy również pomysł ze specjalnymi dekoracyjnymi naklejkami na szyby i zdecydowałabym się na tę możliwość gdyby nie opinie użytkowników globalnej sieci, na ich temat. Wyszło na to, że nic przez nie nie widać ze środka, zatem nie moglabym widzieć czy mi ktoś chodzi po podwórku, a dodatkowo naklejane są permanentnie i od promieni słonecznych blakły. No i to mnie odepchnęło. W ostateczności wyszukałam wyjście swojego dylematu, niby prosty a wpadł mi do głowy ostatni, czyli najzwyklejsza roleta. Fajna w nich opcja jest taka, że mogę wyselekcjonować wręcz odcień, który mi się podoba.

Na drugi dzień od razu z samego rana ruszyliśmy z mężem nabyć nasze “zbawienie”, od ciekawskich oczu sąsiadów, bez wątpienia jak przewidywaliśmy był ogromny wybór, my W sumie wzieliśmy opcję dzień i noc, co dawało również wygodę w ciągu dnia.

Autor: żaluzje