Najbardziej popularne są oczywiście cały czas ceramiczne.

Łazienka – paradoks tego pomieszczenia polega na tym, że spędzając tam z reguły bardzo mało czasu w ciągu całego dnia, przy urządzaniu spędza nam najwięcej snu z powiek. To ona ma mieć swój własny styl oraz urok. Taką jedną z głównych zasad, które umożliwiają to uzyskać, jest należyty dobór płytek.

Najbardziej popularne są bez wątpienia cały czas ceramiczne. Warto wiedzieć, że mamy ich dużo rodzajów. Glazura na przykład nadaje się wyłącznie na ściany. Takie płytki są kruche i cienkie, pokryte szkliwem. Natomiast na podłogi wykorzystuje się głównie terakoty (oczywiście nikt nie zabroni nam wyłożenia nią też i ścian). A to dlatego, że są dużo bardziej wytrzymałe. Wykonane z pokrytej szkliwem kamionki, występują fakturowane jak i gładkie. Zdecydowanie najbardziej trwały oraz mocny jest gres. Niebywale twarde, odporne pozostają zarówno na plamienie, jak oraz na oddziaływanie środków chemicznych. Jeszcze lepszym wyjściem, jeżeli bierzemy pod uwagę parametry trwałości, będzie szkliwiony klinkier.

Aby dobrać stosowny typ płytek oraz ich wzór oraz dodatkowo kolorystykę, powinniśmy się udać do odpowiedniego sklepu, coś typu hurtownia oraz wyroby budowlane. Prócz bogatej gamy towaru, odnajdziemy tam również fachowe wsparcie sprzedawców. Warto mieć na uwadze to że przy tego typu pracy niezbędne będą elektronarzędzia.

Autor: benmar – elektronarzędzia