Musimy więc posprawdzać zużycie opon.

Każdy posiadacz pojazdu terenowego bardzo dobrze wie, że bez specjalnych opon nie jest możliwa genialna a także wygodna jazda. Terenowe opony to jednakże dość znaczny wydatek. Kupienie czterech sztuk opon wiąże się zazwyczaj z ceną sięgającą kilkuset, a nawet przekraczającą tysiąc złotych. Z tegoż właśnie powodu spora część osób decyduje się na zakup używanych opon. Czy faktycznie jest to opłacalne?

 

Opony terenowe z drugiej ręki z pewnością posiadają zarówno wady oraz zalety. W pierwszej kolejności zacznijmy od pozytywów, a tym jest oczywiście przystępna cena za towar o stosunkowo bardzo dobrej jakości za ,który, w normalnym sklepie zapłacić należałoby dużo więcej. Części używane nie muszą być wszakże zniszczone lub nietrwałe – bywa tak, że ktoś chce pozbyć się rzeczy z jakich sporadycznie korzystał czy też po prostu kupił przypadkowo. Tu jednak należy wziąć pod uwagę konieczność stosownego rozeznania się przed dokonaniem zakupów w historii towaru. Musimy zatem sprawdzić zużycie danych opon – nie ma przecież sensu kupować takiej części tylko dlatego, że jest niska cena, jeśli za chwileczkę będziemy zmuszeni do ponownego zakupienia opon. Tego rodzaju oszczędzanie jest zwyczajnie bezsensowne.

 

Używane opony terenowe zakupić możemy w różnych serwisach aukcyjnych jak na przykład allegro czy olx, i w komisach. Warto pamiętać, że najczęściej nie będziemy mieli w takim wypadku prawa do otrzymania gwarancji.

Zobacz: Opony terenowe