Ludzki mózg potrzebuje kilku sekund, aby ocenić spotkaną osobą.

Wiadomo, że pierwszego wrażenia nie sposób wywrzeć na swoim rozmówcy ponownie, natomiast nasz mózg potrzebuje zaledwie paru sekund, żeby dokonać oceny przedstawionej mu osoby. Właśnie dlatego wygląd zewnętrzny jest równie istotnym aspektem naszego życia. Społeczeństwo już dawno temu zdecydowało się stawiać na podium fizyczną atrakcyjność, co w efekcie zmobilizowało niektórych do przywiązywania dużo większej wagi do troski nie tylko i wyłącznie o styl ubrań, ale też, a może głównie, o urodę.

W szczególności istotnym aspektem jest teraz pogoń za zatrzymaniem przy sobie młodości, a do tego służyć miał przede wszystkim wstrzykiwany podskórnie botoks. Któż nie chce bowiem pozostać tak samo gładki, jak w swych młodzieńczych latach? Ciągłe wygładzanie naszej twarzy terapiami stosującymi botoks Lublin, maskowanie niedoskonałości tj. blizny czy naczynka to aktualnie obowiązkowy element kultury wyznawanego piękna. Już nie tylko i wyłącznie ludzie znani na całym świecie nie mogą zezwolić sobie na niedoskonałości, wraz z upływającym czasem coraz mocniej upodabniamy się do porcelanowych, znanych w minionym wieku lalek.

Czy opłaca się tak usilnie dążyć do perfekcji? Wbrew pozorom podobne zabiegi przynoszą nie tylko i wyłącznie negatywne skutki, wzrost świadomości oraz zainteresowania naszym ciałem sprawia, iż ludzie mocniej dbają o swoje zdrowie, udają się po pomoc do fachowców, wydłużając swą średnią długość życia.