Koszt jaki poniesiemy za wynajem autolawety będzie zależny od bardzo wielu elementów.

Jeśli nieszczęśliwym trafem będziemy uczestnikami kolizji na drodze, a nasz samochód nie nadaje do dalszej jazdy, jesteśmy zmuszeni zdecydować się wynająć autolawete. Warto pamiętać, ażeby, zanim wykonamy telefon do firmy pełniącej tego typu usługi, sprawdzić, czy drogowa pomoc tego typu nie obejmuje posiadanego przez nas ubezpieczenia. W takiej sytuacji sprawa jest bardzo prosta i trzeba tylko skontaktować się z przedstawicielem ubezpieczalni.

 

W sytuacji gdy musimy sami sobie poradzić, koszt jaki poniesiemy za pomoc drogowa warszawa będzie uzależniony od bardzo wielu elementów. Do najistotniejszych musimy bez wątpienia zaliczyć odległość jaką przejedzie autolaweta, by do nas dojechać a dodatkowo czas wykonania całej usługi, uwzględniający przyjazd na miejsce, adekwatne zabezpieczenie samochodu na lawecie a dodatkowo transport we wskazane miejsce. Wielkość wydatków będzie także zależna od ładowności samochodu a także od tego, jak wiele samochodów miało udział w zdarzeniu. Jeżeli na przykład trzy pojazdy potrzebują przetransportowania do zbliżonych miejsc, wtedy drogowa pomoc może zostać udzielona wszystkim uczestnikom równocześnie, przy dużym ograniczeniu ceny.

 

Warto mieć na uwadze, że nie tylko parametry lawety mają znaczenie dla kosztów usługi, lecz również rozmiar oraz ciężar naszego samochodu. Zapoznajmy się w tym momencie z paroma danymi liczbowymi. Cena całości usługi najczęściej zamyka się w granicach od 250-400 złotych. Dodatkowe wydatki, w wysokości około 3 pln za kilometr, musimy ponieść, jeżeli autolaweta zostanie wynajęta w firmie znajdującej się w dużej odległości od miejsca kolizji.