Kominkowe drewno jako opał powinno wyróżniać się określonymi właściwościami.

Kominkowe drewno jako opał powinno charakteryzować się określonymi cechami, przede wszystkim musi być twarde, suche a także posiadać w miarę możliwości jak najbardziej gęstą strukturę. Kominkowe drewno trzeba składować przecięte na pół z kawałków około 30 centymetrowych. Oprócz omówionych parametrów nabywając drewno kominkowe musimy też wziąć pod uwagę czas schnięcia oraz łupliwość, są to tak samo istotne aspekty. Od tego czy prawidłowo dobierzemy nasze kominkowe drewno zależy przede wszystkim wysokość oraz jakość ognia, intensywność oraz dodatkowo kolor dymu.

Drewno kominkowe bardzo złej jakości niestety może także sprawić nam ogromne problemy jeśli rozchodzi się o czyszczenie komina. W trakcie zakupu musimy w głównej mierze sugerować się kalorycznością określonego gatunku opału, jest ona ważna jeżeli chodzi o czas palenia oraz dodatkowo ciepło jakie dawać będzie kominek. Najczęściej kupowane gatunki drewna kominkowego to: brzoza, topola, buk, jesion, grab czy olcha.

Szukając drewna kominkowego trzeba zwrócić uwagę na te propozycje. Ceny wahają się zależnie od rejonu w którym mieszkamy oraz aktualnej dostępności tego drewna. Jeśli mamy dużo pieniędzy i chcemy zakupić najlepszej jakości wyrób możemy zaciekawić się grabem, jest to najdroższe drewno do kominka jakie będziemy mogli zdobyć. Jak widzimy wybór drewna do kominka jest ogromny i trzeba w trakcie wyboru patrzeć na swoje własne możliwości finansowe oraz swoje własne potrzeby.

Więcej: pellet warszawa