Kawa wygładza i nadaje blask włosom

Piękne, zdrowe oraz czyste włosy to symbol rozpoznawczy, który często przyciąga spojrzenia innych, a również zwieńcza całość ciała kobiety. Rozmaitość kosmetyków do pielęgnacji włosów, która jest obecna w hipermarketach na pewno zadowoli kogokolwiek i każda kobieta odnajdzie w niej produkt, którego potrzebuje. Z drugiej natomiast strony owa mnogość produktów, ich cech i właściwości może powodować kłopot w selekcji, a także dopasowaniu do różnorakich typów fryzur. Trzeba więc zastanowić się czy dobrym wyjściem nie może być powrót do pierwotnych sposobów pielęgnacji, a tym samym skierować się o pomoc do natury

Zbawienna moc olejów od dawna przynosi dużo zalet, szczególnie w pielęgnacji ciała oraz włosów. Szczegółowa regeneracja, oraz dostarczanie cennych składników przez olejowanie włosów, zapewnia im regenerację, a efekt jest obecny natychmiastowo. Konsystencja płynu otula tworzywo włosa i zabezpiecza go przed mechanicznymi zniszczeniami. Dodatkowo wzmacniane zostają cebulki, a również skóra . Zabieg można przeprowadzać na sucho, ale olejowanie włosów na mokro gwarantuje bardziej satysfakcjonujące skutki.

Kawa uważana jako afrodyzjak oraz łagodzący zmysły napar swoje miejsce odnalazła także w kosmetykach. Jej głęboki kolor przepełniony pigmentem, ułożony na włosy, zapewnia zachowanie ich ciemnej barwy. Co więcej zawartość kofeiny pobudza ukrwienie skóry na głowie, a także rewitalizację włosowych cebulek. Kawa do włosów może być wykonana w formie płukanki, a więc rozpuszczonej kawy w wodzie, czy również peelingu ze zmielonych ziaren.

W ostatnich czasach jeszcze bardziej powszechne są też mydła do włosów. Chociaż ich wykorzystanie nie staje się jeszcze równie skuteczne jak szamponów, to już zyskały one sobie uznanie sporej liczby kobiet. Dzieje się to przez stosowanie organicznych składników, z których są one wytwarzane. Podobnie jak z olejkami, mydła chronią oraz dbają o włosy, a dodatkowo są dostosowane dla wielu ich typów.

Autor: maseczka z kawy na włosy