Jego podstawowym elementem jest kula zrobiona z mosiądzu.

Kulowe zawory są niewątpliwie najważniejszym fragmentem aparatury zarówno wodnej, gazowej, jak i grzewczej. Zawory tego typu są bardzo popularne i będziemy mogli się z nimi spotkać tak samo w mieszkaniach indywidualnych, gdzie instalacje nie są skomplikowane, jak i w ogromnych przedsiębiorstwach. Tak samo w domach jak i w przemyśle perfekcyjnie spełniają swoje funkcje. Zawór tego typu sam w sobie jest zdecydowanie niezwykle prostym w zastosowaniu urządzeniem, z którym da sobie radę każdy użytkownik. Aby go uruchomić powinno się tylko pociągnąć za dźwignię. Taka metoda wykorzystania wynika z niezwykle łatwej formy zaworu.

Jego podstawowym elementem jest mosiężna kula. Przygotowana jest ona z dużą precyzją. Owa kulka pokryta jest warstwą chromu. Ciekawą informacją może przykładowo być to, iż krany takie mogą również być używane pod wodą. Jednym z głównych miejsc ich stosowania są platformy wiertnicze, gdzie wydobywa się, przy ich wykorzystaniu, ropę. Oczywiście są to zdecydowanie odmienne zawory aniżeli te stosowane w domu. Mają one dodatkowe, specjalnie przygotowane szczeliwo. Są produkowane naturalnie na prywatne zamówienia spółek zajmujących się wydobywaniem nafty na powierzchnię ziemi.

Dzięki właściwej pracy zaworów możemy ograniczyć utratę energii. W głównej mierze o ich produktywności decydują zwłaszcza wyroby, które wykorzystywane są do ich produkcji. Czym wyroby są lepsze, tym lepsza będzie praca kranu i tym mniejszą utratę energii poniesie ostateczny nabywca.

Więcej: http://www.ql.com.pl/