Jedną z dziedzin, dynamicznie ewoluującą w powiecie płockim jest przewóz towarów niebezpiecznych.

Płock jest niewielkim miasteczkiem w porównaniu do najogromniejszej rafinerii na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Rafineria Orlen zapewnia mnóstwo możliwości świeżym biznesmenom. Taką jedną z branż, dynamicznie rozwijającą się w powiecie płockim jest właśnie transport towarów niebezpiecznych. Orlen gwarantuje mnóstwo różnego typu możliwości na transport różnych substancji na terenie całej Europy.

Jednakże, żeby rozkręcić własną firmę skupioną na transporcie powinno się spełnić dość dużo kluczowych. Certyfikat zawodowych kompetencji w przewozie jest zasadniczą podstawą do zarejestrowania własnej działalności gospodarczej w tej kategorii. Licencja zawodowych kompetencji domaga się od właściciela świeżo założonej działalności gospodarczej stosownej wiedzy z takich zakresów jak: prawo handlowe, cywilne, socjalne, zarządzanie finansami firmy.

Zwolnienie z teoretycznego egzaminu może nam zapewnić zaświadczenie drugiego stopnia obejmujący już wspomniane obszary. Obowiązkowo musimy również pamiętać o przyjmowaniu jednostki, która ma ukończony kurs doradcy ADR albo skończyć go we własnym zakresie. Kurs doradcy ADR jest potrzebny przy działalnościach gospodarczych, które zajmują się: dystrybucją, pakowaniem towarów tak zwanych niebezpiecznych. Należy też wziąć pod uwagę, czy pracownik, którego zamierzamy przyjąć do naszej firmy ma aktualny kurs.

Tego typu kurs jest tymczasowy a więc musimy go odświeżać co 5 lat. Warto mieć to na uwadze, ażeby nie popełnić jakiejś gafy. Przedsiębiorstwa które tworzą się w cieniu tak wielkich spółek posiadają znacznie większą szansę własnego rozwoju, niż firmy konkurencyjne z innych miejscowości. Czasami opłaca się zaryzykować a także przeznaczyć swój czas a oprócz tego środki na rozwój siebie oraz swojej działalności gospodarczej.

Autor: certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie