Jaka właściwie musi być odpowiednia karma dla naszych psiaków?

Jaka powinna być odpowiednia karma dla naszych psiaków? Jest to dość częste pytanie które sobie zadajemy, wystarczy że zapamiętamy jedynie kilka prostych zasad, aby zawsze w naszym domu karma była odpowiednia.

Jeżeli zaczynamy naszą przygodę z psem i jeszcze nie posiadamy żadnego doświadczenia o wyrobach które przeznaczone są dla nich, to niewątpliwie warto zwrócić uwagę na markę która widnieje na opakowaniu z karmą. Profesjonalne marki dbają o swój wizerunek poprzez rozmaite reklamy w sieci, radiu czy tv. Jeśli nie znamy danej marki, powinniśmy szukać innej karmy dla naszego psa.

Gdy odnajdziemy już firmę która nam odpowiada, zostaje nam jeszcze jeden wybór, a mianowicie… karma mokra dla naszego psa czy karma sucha? Obie posiadają swoje zalety i powinniśmy kupować je naprzemiennie. Dodatkowo pamiętać musimy, żeby niezależnie od wyboru karmy nasz  piesek miał cały czas dostęp do wody.

Z czasem możemy też zwracać większą uwagę na skład takiej karmy. Naszym zwierzętom, podobnie jak nam, duża ilość konserwantów w jedzeniu nie służy zdrowiu. Dlatego też warto wybrać tylko te opakowania, na których jest jak najmniej chemicznych nazw. Z pewnością warto też spojrzeć czy dana karma ma w swoim składzie witaminy. Producenci karm z  przyjemnością wypisują, jakie dokładnie witaminy są w karmie naszego psa.

Autor: Wyjątkowa karma sucha dla psa E-Pazur