Enzymy tego typu odznaczają się zdolnością rozpuszczania białek, z których składa się martwy naskórek.

Od jakiegoś czasu możemy dostrzec znacznie większe troszczenie się o swój własny wygląd, zwłaszcza u pań. Wiele zabiegów upiększających będziemy mogli wykonać w swoim domu jak i w salonie kosmetycznym. Jednym z tego typu zabiegów jest z pewnością peeling enzymatyczny. Peeling też zalicza się do rodzaju peelingów chemicznych i ma działanie powierzchowne. Ma za zadanie dokładnie oczyścić całą skórę oraz wyzbyć martwego naskórka, gdy tradycyjny peeling do twarzy nie jest wystarczający. Przez to, iż w składzie zawiera enzymy roślinne – bromelanine (czerpana przeważnie z ananasa oraz papai) i enzymy syntetyczne – keratoline, złuszcza martwy naskórek po aplikacji peelingu, bez potrzeby wykonywania masażu buzi.

Enzymy odznaczają się zdolnością rozpuszczania białek, z czego zwłaszcza składa się martwy naskórek. Posiada też enzymy, które za zadanie mają regenerację skóry twarzy i znacznie przyśpieszają proces tworzenia się kolejnych komórek. Przenika do naszej skóry na mniej więcej czterdzieści milimetrów, więc można robić go w domu. Wykorzystywany, jako maseczka na buzię i zostawiając go na parę bądź paręnaście minut.

Na pewno zaletą tego właśnie peelingu jest fakt, iż przynosi o wiele lepsze rezultaty od peelingu mechanicznego a wystarczy go jedynie zaaplikować oraz chwilkę zostawić na buzi. Peeling enzymatyczny nie zawiera drobinek ścierających, poprzez co absolutnie nie zagrażają nam żadne podrażnienia mechaniczne. Tego rodzaju peeling będziemy mogli stosować do każdego typu skóry. Mogą używać go również jednostki które mają cerę wrażliwą i naczyniową. Wszelkie informacje znajdujące się na stonce https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwalają nam przekonać się, czy peeling ten będzie odpowiednim wyjściem dla naszej skóry.