Efekt końcowy był taki, iż jego ręka spuchła tak, że nie mógł nią ruszać.

Radek kochał wielkie imprezy. W zasadzie w prawie każdy wolny weekend w jakimś miejscu imprezował, bez znaczenia czy to była zwykła domowa impreza, chodzenie po klubach czy wystawna impreza na jachcie. Nikt nie wiedział skąd ma takie ilości kasy, bo praca, którą się trudnił, nie pozwalała na osiąganie takowych dochodów. Całkiem możliwe, że grał w pokera. Albo posiadał jakiegoś sponsora. Niemniej jednak dobrze się z tym umiał ukryć. Gdy ktoś zadał mu pytanie o gotówkę jedynie uśmiechał się tajemniczo i odpowiadał „znalazłem garniec na końcu tęczy”. I zmieniał temat na inny. Najczęściej na temat alkoholowy. Podczas jednej z imprez, w momencie gdy balował w jakimś olbrzymim lokalu, z ludźmi, których w dużej mierze nie znał, zdarzył mu się nieszczęśliwy wypadek. Gdy skakał do basenu walnął ręką w jakąś deskę pływającą po powierzchni. Nikt z obecnych nie wiedział dlaczego tam się znalazła. Efekt końcowy był taki, że jego ręka nabrzmiała tak, iż nie był w stanie nią ruszać. Najbardziej trzeźwa osoba zabrała go do tutejszego szpitala i porzuciła go pod drzwiami. W szpitalu okazało się, że połamanych ma wiele kości w nadgarstku i śródręczu.

Lekarze od razu powiedzieli mu, że raczej niedużo z tej jego ręki już będzie. Złożyli, najlepiej jak umieli, zagipsowali i odesłali Radka do siebie. Siedząc na zwolnieniu miał niesłychanie dużo czasu na zastanawianie się. Raz nawet wybrał się na zabawę, niemniej jednak miał wrażenie, że to już nigdy nie będzie tym samym. Nie kręciły go żadne zabawy a także picie na umór. Nie wiedział o co chodzi, jakim cudem 1-dno małe, na pozór nieważne wydarzenie tak go odmieniło. Po pewnym czasie ściągnięto mu gips. Okazało się, tak jak wcześniej przewidywali lekarze, że jego ręka nie jest w pełni sprawna na tyle ile powinna. Początkowo próbował do tego przywyknąć, niemniej jednak nie potrafił. Potrzebny mu był na już chirurg ręki. Bez niego by nie dał rady. Radek nie miał zielonego pojęcia, gdzie jest jakaś dobra klinika chirurgii ręki. Zrobił research i okazało się, że 1-ynym wyjściem jest oddalony o ponad dwieście km. odległy Poznań. Zadzwonił, umówił się na wizytę, która miała odbyć się dopiero za miesiąc. Zdawał sobie sprawę , że będzie zmuszony wydać na nią sporo pieniędzy, a jeżeli uda się zaklasyfikować do operacji, to koszty wzrosną.

Operacje w tej klinice nie są refundowane przez NFZ, niemniej jednak przeczytał, że są tam faktycznie świetni profesjonaliści w Polsce. Nie mówił nikomu o swoich zamiarach, przygotowywał się na to codziennie. Czytał publikacje medyczne, strony specjalistyczne, fora z rekomendacjami o tego rodzaju operacjach. Na konsultację ruszył pełen nadziei. W końcu zjawiła się realna możliwość na powrót do zwykłego życia. W gabinecie czekał na niego bardzo młody doktor. Radkowi zdawało się, iż jest za młody, ażeby być najlepszym specjalistą. Niemniej jednak starał się nie być uprzedzonym. Konsultacja poszła zgodnie z jego oczekiwaniami i Radek dostał termin operacji. Radek nie był w stanie się doczekać zabiegu. Obiecywał sobie, że odmieni całkowicie prywatne życie, jeżeli tylko wróci mu sprawność.

Po zabiegu czekało go wiele następnych tygodni w gipsie. Strasznie się bał rezultatu. Okazało się, że zabieg udał się, odzyskał własną sprawność niemal całkowicie. Uszczęśliwiony postanowił założyć fundację, która pomaga ludziom wyjść z nałogów.

Więcej: klinika chirurgii ręki poznań