Dywany z modelu agnella radują się jednakże ogromnym zainteresowaniem.

Dywany w latach PRL ozdabiały każdy dom. Były potężne a także pokrywały całe pokoje. W każdym pokoju podłoga była pokryta grubym dywanem. W innych kulturach dywan to symbol powodzenia oraz luksusu w domu. Obecnie bardzo często rezygnuje się z potężnych dywanów. Preferowane są małe dywany albo nieco dłuższe “chodniki” – chociaż je również spotykamy bardzo rzadko w nowych mieszkaniach.
Jest to spowodowane ogromnym wyborem na naszym rynku paneli podłogowych, wykładzin, płytek co sprawia, że dywan już nie jest potrzebny na całą podłogę. Bywa tak również z komfortu domowników, ponieważ widok trzepanych dywanów jest już rzadkością. Czyszczenie takich olbrzymich dywanów jest również kłopotliwe.
Nasze polskie dywany charakteryzuje niezwykle wysoka jakoś wykonania oraz dodatkowo surowiec z którego dywan został wykonany. Wytwórnie dywanów nie cieszą się już tak wielkim popytem jak kiedyś. Dywany z modelu agnella radują się jednak dużym uznaniem i są regularnie tworzone. W aktualnej modzie króluje przede wszystkim minimalizm co sprawia, że bardzo modne są niezbyt duże a także miękkie dywany. Zazwyczaj potrzebne nam są do sypialni i łazienki. Takie detale idealnie wkomponują się w przytulny wystrój każdego wnętrza.

Autor: Dywany Agnella w sklepie kochamydywany.pl