Być może twój pensjonat nie będzie miejscem który oddaje ducha średniowiecza.

Mimo dziesiątek wojen, w trakcie których niezwykle wiele budynków zabytkowych, a nawet całych miast zostało zniszczonych, nadal istnieje mnóstwo miejsc, którym udało się przetrwać w stanie niemal niedotkniętym.

Ogrom z tego typu miejsc znajdziemy na Dolnym Śląsku, jednym z takich miast, w którym można zobaczyć jak projektowane i budowane były ośrodki w czasach średniowiecza, jest na pewno Bolesławiec. Będziemy mogli tutaj podziwiać bardzo wiele budynków które powstały wręcz w czternastym-piętnastym wieku. Kto nie chciałby pooglądać w jakich warunkach ludzie żyli przeszło 600 lat temu? Dla tych, którzy natomiast chcą czegoś całkiem innego aniżeli zwykle domy, są tu także 2 kilkusetletnie kościółki, jeden z nich, który był ewangelickim kościołem ma siedemdziesięciodwu metrową wieżyczkę, drugi z nich, kościółek katolicki od kilku lat jest uznawany za bazylikę.

Być może twój pensjonat tutaj nie będzie miejscem który oddaje ducha średniowiecza, chociaż to lepiej, brak bieżącej wody bądź energii elektrycznej raczej nie zachęcałby do zatrzymania się tam, prawda? Gdy jednak naładujesz swoje baterie, możesz wrócić do zwiedzania miasteczka Bolesławiec. A co jeszcze tutaj będziesz mógł znaleźć? Na przykład ratusz z oszałamiającym Pałacem Ślubów, powstały w 1525 roku lub obronne mury z czternastego wieku, wprawdzie zostały w większości zniszczone, natomiast jedna z baszt cały czas jest zachowana w perfekcyjnym stanie.

Zobacz: noclegi bolesławiec