Ból zjawia się najczęściej z powodu ścisku nerwów w kręgach szyjnych.

Rwa barkowa jak każdego typu zmiana zwyrodnieniowa nie może być ignorowana, zwłaszcza w średnim wieku. Odznacza się dojmującym i niecodziennym bólem, który często może przypominać drętwienie kończyny. Leczenie tego typu dolegliwości bywa bardzo skomplikowane, w szczególności ze względu na czułe umiejscowienie korzenia nerwowego. Ból zjawia się najczęściej w skutku ścisku korzeni nerwowych w kręgach szyjnych. W gorszych przypadkach przypadłości związane z tą chorobą niestety mogą zostać już na zawsze, wliczając w to zaburzenia czucia oraz bezwłady. Najgorsze przypadłości trwają miesiące lub wiele lat.

Najczęściej spotykanymi możliwościami leczenia rwy barkowej jest leczenie za pomocą leków, które zatrzymuje impulsywność nerwów, lekarstwa przeciwzapalne a ponadto kremy. Rehabilitacja jako element leczenia, która asystuje bardziej zawiłym przypadkom albo podczas nieprzerwanego trwania choroby często może trwać nawet paręnaście tygodni, jest również bardzo kosztowna. Wspaniałym rozstrzygnięciem są operacje, które przyniosą rezultaty szybciej niż lekarstwa lub zastrzyki nadtwardówkowe. DiscoGel pozwala na najszybsze uwolnienie się od kłopotu rwy barkowej, z wykorzystaniem żelowej protezy, która inicjuje przebieg rehydratacji jądra miażdżystego. To najnowszy zabieg bezoperacyjny, który jest wykonywany w mniej więcej trzydzieści minut.

Innowacją a także zaletą tej operacji jest fakt, iż redukcja bólu może przejść już po kilku dobach od operacji oraz zabieg nie zostawia jakichkolwiek blizn. DiscoGel prócz używania w rwie barkowej jest używany do wyznaczonych oraz rozpoznanych przypadków dyskopatii. Cała operacja trwa w znieczuleniu całościowym, dodatkowo przy jego wykonywaniu mamy możliwość terapii przepuklin na poziomach kręgosłupa. Mimo mało inwazyjnej natury DiscoGel, wszystko jest pod nadzorem rentgenu, który pozwala na podgląd położenia protezy w trakcie operacji, ponadto ponowne nawodnienie przebiega cienką igłą. Tak samo jak leczenie farmakologiczne, DiscoGel postępuje przeciw zapaleniowo, natomiast uzupełnia pęknięcia w pierścieniach włóknistych, w rezultacie hamując receptory bólowe. Jedyne uwarunkowanie po zabiegu to systematyczna dezynfekcja fragmentu skóry, w którym było nakłucie a oprócz tego zmiana opatrunków. Nie powinno się wówczas nosić ciężkich przedmiotów oraz nie być aktywnym fizycznie dłuższej aniżeli jedną h., a także dbać o właściwą pozycję w trakcie pracy oraz nie narażać się na żadne urazy. W trakcie testów klinicznych żaden z leczonych nie miał problemów po operacji z wykorzystaniem DiscoGel na bardzo długiej przestrzeni czasu.

Wykorzystanie protezy potwierdzono poprzez lekarzy we Francji, Niemczech. Przede wszystkim jest to zabieg leczący dyskopatię, jednakże jest to też propozycja dla ludzi po przejściach z rwą kulszową – o innych możliwościach decyduje jedynie obraz rentgenowski, który potrafi pokazać, w których obszarach DiscoGel może być praktyczny.

Autor: rwa barkowa