Bardzo częstym stymulatorem nieprzyjemnego uzębienia są niezdrowe zęby.

Nic w taki sposób nie niszczy imażu osobnika jak nieładny wyszczerz. Bardzo częstym powodem szpetnego uzębienia są zniszczone zęby. Aparaty stałe korygują niewłaściwy zgryz. Powinno się napomknąć także, że zdrowy stan zębów to nie tylko wartość dla wzroku osobnika, to też nasze zdrowie. Mając proste zęby mniej problematycznie nam o nie się troszczyć.

Dorośli mogą założyć aparat stały bez względu na liczbę lat. W przypadku maluchów bywa to troszkę mocnie pogmatwane. Ortodoncja dla pociech to przejście kilku barier. Jeżeli już rodzice zauważą błędy w zębach pociechy, to już w wieku dwóch lat dziecko może zwiedzić klinikę dentystyczną. Jest to nadal czas, gdy pociecha ma zęby mleczne. Symptomami, które potrafią mówić o potrzebie odwiedzin malucha u dentysty są: stale otwarta buzia, nierównomierne rysy buzi, skaza wymowy, wszelakiego stylu  dolegliwości języka, oddychanie buzią, złe ustawienie zębów, zbytnio wycofana albo wysunięta brudka.

Napewno należy zadbać o zdrowe zęby swoich pociech już w najwcześniejszych latach. Zaniedbane zdrowie uzębienia później skutkować będzie długotrwałym uzdrawianiem. Postarajmy się też wprowadzić malucha w rutynę troszczenia się o uzębienie. Zniszczone bardzo często psują nasz imidż. Zapadamy w kompleksy, wstydzimy się naszego uzębienia. Bez wątpienia nie warto szukać pieniędzy na swoim zdrowiu. Równe zdrowe zęby to podstawa, która dla wszystkich powinna być najważniejsza. Obecna technologia ma możliwość pochwalić się paroma nowymi technikami kurowania ortodentycznego. Nie ma na co czekać. Troszcz się o osobiste zęby.

Autor: aparaty stałe chorzów